Az ablakcsere szakszerű beépítéssel a legjobb választás, ha elöregedett nyílászáróit szeretné lecserélni, és hosszú távú, megbízható megoldást keres. Többféle anyag és megoldás közül választhat, a hagyományos fa ablakok és ajtók mellett igen népszerűek az esztétikus és kiváló hőszigetelő tulajdonsággal rendelkező műanyagok és a strapabíró alumínium is.
Napjainkban a legtöbben a műanyag nyílászárók mellett döntenek, ugyanis nem csupán esztétikus, tartós, gondozásmentes megoldást kínálnak, hanem az energiahatékonyság szempontjából is kedvezőek. Választhatjuk új építésű, akár passzívházunk nyílásaiba is, de a meglévő bármilyen típusú ablakainkat is lecserélhetjük műanyagra.
Dönteni kell arról, hogy a meglévő keretbe építtessük be vagy bontással alakítsuk ki a helyét. A beépítést érdemes szakemberekre bízni, ugyanis van néhány buktató, amit érdemes elkerülni, hiszen jelentős többletköltséget okozhat.
A sokoldalú műanyag nyílászárók
Ma már nagyon sokan szavaznak a műanyag nyílászárókra új építés és energetikai felújítás esetén, ugyanis ezek a szerkezetek nemcsak megfizethetőbbek lehetnek, mint a klasszikus fából készült szerkezetek, de a hő- és hangszigetelés szempontjából is jó választást jelentenek.
Mellettük szól továbbá az alacsony karbantartási igény, a tartósság, a könnyű tisztíthatóság, valamint a változatosság, testreszabhatóság.
Valamennyi standard méretben megvásárolhatók, de egyedi igények esetén a műanyag profilokból szinte bármilyen méretű, formájú és stílusú ablakot elkészíttethetünk. Érdemes körbenézni a piacon, hiszen rengeteg gyártó kínál különböző minőségben műanyag nyílászárókat, így a szerkezetek hőátbocsátási tényezője, a zárak, vasalatok minősége, az üvegezés ismeretében érdemes dönteni.
Kínálatunkban a legjobbakat, a Rehau, a Veka, a Drutex és a Gealan prémium nyílászáróit találja.
Ablakcsere beépítéssel – Melyik módszert válasszuk?
Amikor új ablakok beépítése mellett döntünk, nagyon alaposan át kell gondolni, hogy milyen alapanyagú és típusú nyílászáróra cseréljük a régit, illetve hogyan tervezzük a kivitelezést. Egyszerűbb, kevesebb munkával és építési hulladékkal jár és gyorsabb megoldás, ha a meglévő ablakok (ép) keretébe építtetjük be az új nyílászárókat. Ekkor azonban számolnunk kell azzal, hogy az üvegfelületek kisebbek lesznek, vagyis kevesebb fény jut a lakásba.
A több fény érdekében voksolhatunk arra, hogy kerettel együtt cseréljük a meglévő ablakokat, ez azonban nagyobb felfordulással jár, és nem úszhatjuk meg a festést sem. Problémás lehet a hőszigetelés szempontjából, hőhidak kialakulását okozhatja, így akkor ideális megoldás, ha megelőzi a homlokzatok hőszigetelését.
Az energiahatékonyság szem előtt tartásával válasszunk üvegezést, és ha fokozni szeretnénk, érdemes árnyékolóval is ellátni. Az elektromos rolók és más automatizálható árnyékolók még nagyobb kényelmet nyújthatnak.
Mire figyeljünk?
Az előkészületeknek fontos szerep jut, időt és pénzt spórolhatunk általa. Ahhoz, hogy a megfelelő nyílászárót válasszuk, ismernünk kell a pontos méreteket, a tényleges és a névleges méret közötti különbségeket. Ha nem vagyunk biztosak benne, kérhetjük szakember segítségét, helyszíni felmérést is.
Bár elviekben az ablakbeépítést magunk is elvégezhetjük, érdemes tapasztalattal rendelkező szakemberekre bízni. Ráadásul a gyártók kiköthetik, hogy a garancia csak abban az esetben él, ha szerződött és megfelelő jogosultsággal rendelkező szerelők végezték el a szaktudást igénylő munkát.
Tekintse meg referenciáinkat, vásárolja meg nálunk a nyílászárókat és az árnyékolókat, és a beépítéshez is kérje segítségünket!