redex-kulso-tokos-muanyag-redony-3

A redőny a hangszigetelésben is kiemelt szerepet játszik

A jól bevált külső árnyékoló korszerű változata, az alumínium vagy műanyag redőny a hangszigetelés szempontjából sem elhanyagolható, éppen ezért ajánlott a modern épületek nyílászáróinak védelmére. 

Bár sokan talán úgy gondolják, hogy ezek az árnyékolók kizárólag a napsütés és a fény távol tartására, valamint a kíváncsi tekintetek kirekesztésére alkalmasak, a legújabb konstrukciók más területeken is megállják a helyüket, igazi multifunkciós szerkezetek. Talán nem árulunk el titkot azzal, hogy a nyílászárók és az épület hőszigetelését is egy magasabb szintre emelik, de arról biztosan kevesebben tudnak, hogy a zajvédelemben is nagyszerűek lehetnek. Bejegyzésünkben erről lesz szó, tartson velünk, és tudjon meg többet a redőnyökről!

Mi mindenre jó a redőny?

Annak érdekében, hogy télen-nyáron kellemesen érezzük magunkat az otthonainkban, és a fűtésre, illetve klimatizálásra se költsünk sokat, gondoskodni kell az épületek hőszigeteléséről. A meleg számos helyen kiszökhet egy szigeteletlen házból, a hőveszteség mértéke a homlokzatokon és a tetőn a legnagyobb, de a nyílászárókon, valamint egyéb épületszerkezeteken – födémek, aljzat, kémény – is jelentős. Korszerű hőszigetelő ablakok beépítésével lényegesen csökkenthető a hőveszteség, megszüntethető a huzat, de a hangszigetelés szempontjából is kedvező választást nyújtanak. 

Tovább fokozhatók ezek a hatások, ha az üvegfelületek külső és belső oldalára megfelelő árnyékolókat választunk. Az egyik legkedveltebb, régóta alkalmazott megoldás a redőny, amelynek anyaga ma már nem fa, hanem műanyag vagy alumínium. A légkamrás kialakításnak köszönhetően ezek a szerkezetek nemcsak kiváló hő-, hanem hangszigetelők is, illetve a betörésvédelemben is szerepet játszanak.

braun_arnyekolastechnika_redony_kreativ
braun_arnyekolastechnika_redony_kreativ

A redőny és a hangszigetelés

Már egy korszerű nyílászáró tok- és szárnyszerkezete, valamint az üvegezése is nagyban hozzájárul ahhoz, hogy kizárjuk a külvilág zavaró zajait, csendet teremtsünk az otthonainkban, de egy jól megválasztott redőnnyel tovább fokozhatjuk a hatást. A különböző nyílászárókról, külső és belső árnyékolókról bővebben blogunkban olvashat. 

Akár fa-, akár műanyag- vagy alumínium ablakra esik a választásunk, kérhetünk hozzá hozzá műanyag vagy alumínium redőnyt. Mindkettőnek megvannak az előnyei, mindkettő nagyszerű hőszigetelő, azonban ha a hangszigetelő képességet vizsgáljuk, az alumínium redőny lényegesen előnyösebb. Míg a műanyag redőnyök lécei levegőt tartalmaznak, az alumínium speciális töltőanyagot, amely egyaránt jó hő- és hangszigetelő. A különbség azonnal érezhető, amint leengedünk egy alumínium redőnyt, hiszen megszűnnek a kinti zajok, ami egy forgalmas út mellett aranyat ér az éjszakai nyugalmunk érdekében.

A hangszigetelő hatás tovább növelhető

A redőnyök zajvédő hatása akkor ideális, amikor teljesen, a párkányig vagy a profilig leeresztjük a palástot, ekkor ugyanis a lécek szorosan, rés nélkül illeszkednek, homogén felületet, védőpajzsot képeznek. 

A külső tokos megoldások esetében azonban a szabadon hagyott redőnyszekrény kevésbé képes ellátni ezt a feladatot, ugyanis a begyűjtött hanghullámokat rezgés formájában továbbítja a lefutókon az ablakok felé. Amennyiben viszont a vakolható tokos megoldást választjuk, a homlokzat mögé rejtett tokszerkezet nem gyűjti be a hangokat, így ennek a megoldásnak a szigetelőképessége hatékonyabb lesz. 

Építkezik vagy korszerűsít? Válassza az általunk kínált prémium megoldásokat, kérdés esetén keressen minket elérhetőségeinken!